O homeopatii

Homeopatie je velmi šetrná a komplexní holistická metoda léčení, založená na individuálním přístupu, jejímž cílem je obnovení zdraví, nikoliv potlačení symptomů. Homeopatické léky podporují a posilují organismus k využití vlastních obranných sil.

Jaké jsou výhody homeopatie?

Homeopatie je léčba bez vedlejších účinku, která nepotlačuje příznaky nemoci a nezatlačuje nemoc více do hloubky. Řízeným způsobem nechá nemoc z těla odejít ven, tím dochází k trvalému odstranění problému. Homeopatii můžeme využít i ve spolupráci s klasickou medicínou, není nutné vysadit žádné léky. S léčbou lze začít v jakémkoliv věku.

S čím může homeopatie pomoci?

Metoda je velmi účinná v léčbě dlouhodobých fyzických i psychických potíží, používá se s úspěchem také v akutních případech. Pomáhá při čištění organismu po antibiotikách i po očkování. Lze ji využít k odstranění alergií, řešení poruch učení, při léčbě stresu, únavy, pocitu marnosti, depresích a v mnoha dalších případech.

Má homeopatie vedlejší účinky?

Homeopatika se vyrábí z přírodních zdrojů, z rostlin, zvířat, minerálů, kovů apod. Ve srovnání s běžnými chemickými léky nezpůsobuje užívání homeopatik žádné vedlejší účinky.

Může užívat homeopatika diabetik?

Množství cukru v kuličce je zanedbatelné, neovlivňuje tak stav diabetika.

Ilustrace
Homeopatii důvěřují osobnosti jako Catherine-Zeta-Jones, Cher, David Beckham, Boris Becker, Usain Bolt a další...

Skutečné základy homeopatie jako vědecké disciplíny položil německý lékař a chemik Samuel Hahnemann (1755-1843), který řekl: „Neléčím nemoci. Léčím člověka.“ Nemoc chápal jako vnitřní proces s pevnými pravidly a logikou, který zahrnuje myšlení, pocity i fyzickou složku. S neuvěřitelnou vytrvalostí zkoumal účinky nejrůznějších přírodních látek a léčebnou sílu jejich naředěných potencí. Homeopatie je tedy přibližně stará 200 let.

Francouzská škola

Hojně využívaná lékaři i laiky, homeopatika jsou předepisována na nemoc, bez ohledu na individualitu člověka, využívají univerzální dávkování, univerzální směsi homeopatik, cílem je potlačit symptomy, ne řešení příčiny.

EAV přístroj

Přístroj vybírá nejvhodnější lék se shodnou vibrací - pomocí testování vibrací v ruce, nevýhodou je malé množství testovaných léků a také to, že nemocný vnitřní orgán má jinou vibraci než tělo na povrchu, proto může dojít k nepřesnosti u této metody.

Klasická homeopatie

Hledá jeden lék, který zabere u konkrétního člověka a vyladí vše, chybí zde pohled na vývoj člověka v čase, člověk se stále vyvíjí a mění a to je potřeba při léčbě také zohlednit.

Postklasická homeopatie

Opelkova metoda postklasické homeopatie se odlišuje od všech ostatních současných i historických směrů homeopatie. Dosahuje velké přesnosti v léčbě ať již akutních, tak chronických stavů. Jedná se o léčbu na základě přesně daného řádu, který respektuje vývoj nemoci v čase a prostoru, což jsou základní veličiny, které určují, s kterými léky začít a jak postupně a šetrně navrátit zdraví do rovnováhy a minimalizovat návrat obtíží.

Více informací naleznete zde.

Ilustrace